Flamingi na londynskim dachu

Flamingi na Londynskim dachu
Flamingi na Londynskim dachu

Całkiem niedawno wybraliśmy się znowu do Londynu.

Wiosna jest bardzo odpowiednia pora do zwiedzania stolicy Wielkiej Brytanii. Choć jest tam wiele do robienia w każdą pogodę i o każdej porze roku, to wiosna jest chyba najpiękniej. Tym razem zajrzeliśmy dalej niż standardowi turyści: odwiedziliśmy ogrody na 6-tym pietrze apartamentowca przy Kensington Street, czyli przy jednej głównych ulic stolicy.

Kontrast jest  niemały. Na dole hałas i zgiełk uliczny: samochody, autobusy, tłumy przechodniów, sklepy, a  na gorze śpiące flamingi, kaczuszki,  kamienny mosteczek nad  szumiącą rzeczka…

Szoste pietro nad Kensington Street, Londyn.
Szoste pietro nad Kensington Street, Londyn.

Ogrody nie są pierwszoplanowa atrakcja turystyczna Londynu, ale z pewnością są jego osobliwością. Nie ma ich w popularnych przewodnikach po miejsce, ale są za to w książce „100 Most Amazing Places in Britain” wydanej przez Readers Digest.

Na samym środku znajduje się restauracja, skąd można podziwiać pełną panoramę Londynu przy lunchu czy obiedzie. Miejsce koniecznie należy zarezerwować wcześniej. Nie jest to jednak idealne miejsce na obiad z dziećmi, zwłaszcza tych najmniejszych.  Jednak równie dobrze można wcześniej przygotowany lunch zjeść w samym ogrodzie – tam krzesełek, ławeczek i stolików jest pod dostatkiem.

Ogrod nad Kensington Street.

Miejsce polecamy wszystkim, którzy chodząc po Kensington Street zapragną spokoju oraz wszystkim, którzy chcą poznać Londyn z lekko innej strony.

http://www.roofgardens.virgin.com

Restauracja: www.roofgardens.virgin.com/en/the_roof_gardens/babylon

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.